26/05/2017

Veri Depolama ve Yedekleme

Veri büyüyor. Veri depolama ve yedekleme miktarı da önemi ile birlikte büyüyor. Sadece kurumsal firmaların değil, bireysel kullanıcıların yarattığı veri boyutu gün geçtikçe katlanarak artıyor. Firmalar için verinin önemi de aynı hızda artıyor. Bu nedenle daha çok veri saklıyor, daha çok alana ihtiyaç duyuyoruz. Ancak yapılan yatırımlar verinin hızına yetişemediği gibi, güvenliğini de garanti altına alamayabiliyor. Firmalar için önemi yadsınamaz olan bu verilerin saklanması ve yedeklenmesi için ciddi yatırımlar gerekiyor.  Veri depolama ve yedekleme konusundaki önem iş sürekliliğinden kaynaklanıyor. Verileri doğru ve güvenilir son teknolojik ortamlarda saklamak, yönetmek ve güvenliğini sağlamak kurumlar açısından vazgeçilemez bir öneme sahip. Techplus olarak verilerinizin saklanmasını ve güvenliğini garanti altına alıyoruz. Son teknoloji altyapımızla verilerinizi çok daha düşük maliyetlerle saklıyor ve yedekliyoruz.

veri depolama 1 - Veri Depolama ve Yedekleme

Veri miktarı her geçen gün inanılmaz bir şekilde artarken verilere erişim şekli de değişiyor. Artık mobil iletişim yoluyla verilere ulaşmak iş süreçlerinin rutin bir parçası haline gelmiş durumda. Güvenli bir şekilde saha ekipleri, satış ve pazarlama çalışanları tarafından kolay ve esnek olarak ulaşılan veri beraberinde başarı ve karlılığı da getiriyor. Bu nedenle doğru teknoloji kullanılarak oluşturulmuş veri depolama ve yedekleme altyapısı bu iş süreçlerinin hızlı, verimli ve düşük maliyetli olarak uygulanmasını kolaylaştırıyor.

Kurumlar gittikçe artan veri miktarının saklandığı, kolay ve güvenilir erişime izin veren veri depolama ve yedekleme altyapılarının yüksek performanslı ve fonksiyonel olmalarını talep ediyorlar. Techplus yüksek performanslı, güvenlikli veri depolama ve yedekleme çözümleri sunuyor. Aynı zamanda uygun uygulama ve altyapı bileşenleriyle desteklenerek veriye, lokasyondan bağımsız güvenilir erişimi de mümkün hale getiriyor. Müşterilerinini artan veri miktarını uzun vadeli olarak düşük maliyetle depolayıp, rekabet ortamında iş süreçlerini kesintisiz olarak uygulama avantajı sağlıyor..

Veri depolama ve yedekleme avantajları

  • İhtiyacınız kadar alana sahip olun, gelecekte ihtiyacınız olacak alan için şimdiden para ödemeyin.
  • Esnek altyapı seçenekleriyle ihtiyaç duyulması durumunda sahip olduğunuz alanı arttırın.
  • Sahip olduğunuz alanı en verimli şekilde değerlendirin.
  • Periyodik yedeklerle verinizin güvenliğini garanti altına alın.
  • Veri yönetimi için operasyonel maliyetlerinizi sıfırlayın.