26/05/2017

Uygulama Barındırma

Bulut bilişim tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemini gün geçtikçe arttırıyor. Bununla birlikte bağımsız yazılım sağlayıcıları (ISV’ler) artık uygulamalarını bulut ortamlarından müşterilerine sunmayı tercih eder hale geldiler. Uygulama barındırma tek bir fiziksel sunucu yerine bulut teknolojilerinin fayda ve avantajları kullanılarak sağlanmaya başladı. Böylece büyüklüğü fark etmeksizin tüm son kullanıcılara ihtiyaçları kadar kaynak sunarak, kesintisiz ve yüksek performanslı bir ortam sunmayı amaçlıyorlar. Techplus olarak işletim sistemi, veritabanı ve orta katman yazılımlarındaki tecrübemizi üstün donanım altyapımızla birleştirerek ISV’lere uygulamalarını bulut hizmeti üzerinden sunmalarını sağlıyoruz.

uygulama sanallastirma 1 - Uygulama Barındırma

Uygulama barındırma nedir?

Akıllı telefonunuz varsa, büyük olasılıkla bir uygulamayı indirmişsinizdir. Ayrıca, masaüstü bilgisayarınızdaki uygulamaları Facebook gibi web siteleri aracılığıyla da kullandınız. Burada göz ardı edilen ya da farkına varılmayan, uygulamanın size sunulabilmesi için bir yerde barındırılması gerektiğidir. Temel olarak bu barındırma, uygulamanın Internet üzerinden erişilen bir uzak bulut altyapısından erişilebilir olmasının sağlanmasıdır.

Kesintisiz çalışma süresini sağlamak, güvenliğini ve internet hız performansı her zaman yüksek tutmak Saas adı da verilen uygulama barındırma hizmetiyle tanımlanır. Barındırılan uygulamalar bütün müşterilerin kullanıcı noktalarında güncellemeye ihtiyaç duymaz. Bu tür yazılım, donanım ve uygulama yükseltme ve diğer teknik destek işlemleri merkezi olarak yapılır. Bu sayede tüm kullanıcıların aynı uygulama sürümünü kullanmaları sağlanır ve virüs gibi zararlı yazılımlarından, donanım ve işletim sistemi sorunlarından izole edilmiş bir ortamda hızlı ve güvenli internet erişimine uygun bir şekilde uygulamalarınız çalışır. Internetin olduğu herhangi bir yerden uygulamaya erişmek de kolay ve esnek bir çalışma ortamı sağlar.

Techplus, müşteri memnuniyetini en üst noktada sağlamak için kesintisiz ve güvenilir erişim ve altyapıyı sürekli çalışır durumda tutmak için uluslararası standartlardaki Equinix verimerkezi ile beraber çalışır.

Uygulama barındırma avantajları

  • Tek merkezden tüm müşterilere yüksek performanslı altyapı sunun.
  • Firma ölçeği gözetmeksizin tüm firmalara hizmet sunabilme imkanına sahip olun.
  • Müşteri tarafında yazılım ve donanım için yüksek satınalma maliyetlerini ortadan kaldırın.
  • Her katmanda uzman ekibimiz sayesinde yönetim maliyetlerini önemli ölçüde düşürün.
  • Uzman kadromuz sayesinde kesintilerin önüne geçin, operasyonel giderlerinizi azaltın.