26/05/2017

Sunucu Kiralama

Firmanız ister yeni kuruluyor olsun, ister yeni bir altyapı kuruyor olsun bilgi teknolojileri için yapılan yatırımlar önemli boyutlara ulaşmaktadır. Bu yatırımlar için ortaya çıkan satın alma maliyetleri, ölçeklendirmenin uzun vadeli yapılması durumunda geri dönüşü öngörülemez bir yatırım halini alır. Satınalma maliyetlerine ek olarak ortaya çıkan operasyonel maliyetlerler ise bu giderlerin sürekliliğini kaçınılmaz kılar. Bu noktada sunduğumuz sunucu kiralama seçenekleri ile satınalma maliyetlerini ortadan kaldırarak, sadece ihtiyaç duyduğunuz kadar kaynağı kiralamanızı sağlıyoruz. Esnek seçenekler sunarak gelecekte kullanacağınız kaynak için şimdiden para harcamanıza engel oluyoruz. Hem de bunu uluslararası standartlara uygun altyapımız ve uzman kadromuz ile sunuyoruz.

Sunucu Kiralama 1 - Sunucu Kiralama

Sunucu kiralama nedir?

Yeni bir iş, proje ya da herhangi bir durum için geçici ya da kalıcı sunucuya ihtiyacınız olduğunda bu başlı başına bir yatırım demektir. Herşeyden önce marka/model, fiyat/performans, kısa ve orta vadedeki kapasite/kaynak vb. gibi metriklerle bir araştırma ile başlayıp kendinize uygun olduğunuz bir tanesini seçersiniz. Daha sonra da bu sunucunun yüksek performans ve güvenlikli çalışması için diğer şartları yerine getirirsiniz. Daha bitmedi, size yine güvenli ve hızlı bir internet bağlantısı ve yedekleme sistemi de gerekmektedir. Bütün bunları üst üste koyduğunuzda gördüğünüz maliyet hevesinizi kaçırabilir.

Bunun yerine Techplus, ister size adanmış (dedicated server) fiziksel bir sunucu ister sanal sunucu (virtual server) kiralama avantajı sunuyor. Sunucu kiralama modeliyle işiniz ya da projenize uygun küçük işlemci, bellek, sabit disk gibi kaynaklarla başlayıp daha sonra gerektikçe büyütüp genişletebilirsiniz. Böylelikle iş ya da projenize düşük maliyetle başlayıp yatırımınızı korur ve işiniz geliştikçe altyapınız da ona uyum sağlamış olur.

Sunucu kiralama avantajları

  • Satınalma maliyetlerini ortadan kaldırarak, aylık çok daha küçük ödemelerle ihtiyacınız kadarına sahip olun.
  • Esnek altyapı seçenekleriyle ihtiyaç duyulması durumunda kaynaklarınızı arttırın.
  • Lokalde sahip olacağınız sunucuların neden olacağı enerji maliyetlerinizi sıfırlayın.
  • Elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeden işsürekliliğini koruyun
  • Altyapı yönetimi için operasyonel maliyetlerinizi sıfırlayın.
  • Firmanızın duyduğu ihtiyaç performansı üst seviyelere çekin.
  • Altyapı verimliliğinizi ve sunucu fiziksel güvenlik seviyesini arttırın.