26/05/2017

Sunucu Barındırma

Bilgi Teknolojileri alanında ihtiyaçlarınız için gerekli olan uygun sunucu barındırma (co-location), kesintisiz elektrik ve internetin dahil olduğu fiziksel altyapı sağlıyoruz. Firmanızda ortamları sürekli kontrol edip, yönetecek yetkin iş gücü için kaynak ayırmak yerine çok daha düşük maliyetlerle avantaj sağlıyorsunuz. Altyapı giderlerinden tasarruf etmekle beraber, uluslararası standartlarda bilgi güvenliğinizden ve hizmet kalitesinden emin olabilirsiniz. Muhtemel elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeden, yüksek performanslı altyapının kesintisiz ayrıcalığından faydalanın.

Sunucu Barindirma 1 - Sunucu Barındırma

Sunucu barındırma nedir?

Günümüzde pek çok işletme, şirkete ait sistem odalarını genişletmek yerine, büyümelerini ya da girişimlerini desteklemek ve maliyetleri azaltmak için sunucu barındırma hizmeti almaya başlamıştır. Sunucu barındırma hizmetleri, firmaların BT altyapısını yer, teknoloji veya internet ağ bağlantı kısıtlamaları olmaksızın özel olarak tasarlanmış ve oldukça güvenli olan veri merkezlerine yerleştirmelerini sağlar. Bu aynı zamanda  firmaların bilgi teknolojileri kapsamındaki riskleri azaltmasını, daha hızlı ölçeklendirmesi ile beraber yatırım ve operasyonel giderlerinin de düşürülmesini sağlar.

Bir sunucunuz bile olsa, sürekli internet bağlantısının bulunması, jeneratör ve UPS sistemleriyle kesintisiz ve yedekli elektrik sağlanması, soğutulması ve aynı zamanda sunucunun ve içinde bulunduğu odanın fiziksel güvenliliğinin çok sağlam bir şekilde kurulması gerektiğini biliyorsunuz. Aynı zamanda hem sunucu hem de onu destekleyen internet, güç, soğutma, güvenlik yapılarının doğru işlemesine sağlayacak ve devamlı kontrol edecek personele de ihtiyaç duyulur. Sunucu barındırma hizmeti tüm bu altyapı ve bileşenlerini kurmak ve bu sistemlerin çalışması için gerekli olan daimi tüm giderleri karşılamanız yerine size ne kadar kullanıyorsanız o kadarını ödeyin şeklinde bir çözüm sunar. Bu aynı zamanda düşük maliyetli uzman kadro desteği de demektir.

Techplus sunduğu butik verimerkezi hizmeti ile müşterilerimiz için uluslararası standartlarda bir verimerkezinin kullanımı, güç ve güç yedekleme, soğutma, iletişim ve güvenlik gibi temel altyapı maliyetlerinde rekabet edebilir bir avantaj sağlamaktadır.

Sunucu barındırma avantajları

  • Sunucularınızı barındırmak için fiziksel ve profesyonel ortama sahip olun.
  • Enerji maliyetlerinizi azaltın.
  • Elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeden işsürekliliğini garanti altına alın.
  • Altyapı yönetimi için operasyonel maliyetlerinizi sıfırlayın.
  • Firmanızın duyduğu ihtiyaç performansı üst seviyelere çekin.
  • Altyapı verimliliğinizi arttırın.