26/05/2017

Hakkımızda

Son yıllarda kurumsal firmaların teknoloji ihtiyaçları sadece temel ihtiyaç olarak kalmayıp, büyümek ve karlılığını arttırmak için bir zorunluluk haline geldi. Bu nedenle özellikle bilişim altyapı ve yönetim maliyetlerinin yüksek olması zamanla firmaların gider kalemlerinde önemli bir yer tutmaya başladı. Bütçe kısıtlamaları ve kalifiye işgücünün kısıtlı olması nedeniyle firmalar satınalma maliyetlerini ortadan kaldırma amacıyla bilgi işlem altyapılarını veri merkezlerinde konumlandırmaya başladılar. Bilişim maliyetlerini düşürmek amacıyla 2011 yılında kurulan Techplus, uzman kadrosu ve teknoloji odaklı çözümleriyle fark yaratmak için her geçen yıl yatırımlarını arttırmaya başladı.

Techplus kuruluşuyla birlikte, müşterilerinin bilişim maliyetlerini düşürmek amacıyla sunucu kiralama, barındırma ve sanallaştırma hizmetleri başta olmak üzere Veri Merkezi hizmetlerine başladı. Dünya standartlarında sunduğu altyapı hizmetlerine ek olarak sağladığı işletim sistemi, orta katman ve veri tabanı yönetimi hizmetleriyle birlikte sektörde farklı bir konum kazandı. Bugün geldiğimiz noktada, teknolojinin çok hızlı gelişmesiyle, bulut bilişimin önemi artık yadsınamaz bir hal aldı. Bulut Bilişimin gün geçtikçe daha da önem kazanmasına ek olarak Techplus, uluslararası standartlarda altyapı sağlayan Equinix IS2 veri merkezi çatısı altında, hizmet kalitesini daha da arttırmak amacıyla önemli yatırımlar yapmaya devam etti.

Techplus veri merkezi hizmetleri olarak aynı zamanda veri depolama ve yedekleme, uygulama barındırma ve veritabanı yönetimi hizmetleri de vermektedir. Aynı zamanda Equinix IS2 veri merkezi dışında Felaket Kurtarma Merkezi olarak hizmet veren başka bir veri merkezi ile de çalışılmaktadır. Bu sayede tüm verileriniz her zaman için erişilebilir durumda güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Veri Merkezi ve Bulut Bilişim hizmetleri sağlayan öncü firmalar arasında yer almayı amaç edinmiş Techplus bünyesinde sizlere de uygun bir çözüm olduğundan eminiz. Bilişim maliyetlerini düşürmek için geç kalmış değilsiniz. Teknoloji ve uzmanlığın kesiştiği hizmetlerimizden faydalanmak, işinize değer katmak için sizleri bekliyoruz.

header logo - Hakkımızda

İş Ortaklarımız

Partners 01 2 - Hakkımızda
İş ortaklarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.