26/05/2017

Felaket Kurtarma Merkezi

İş sürekliliği, altyapısını teknoloji üzerine kuran firmalar için önemli bir yere sahiptir. Sistemlerde yaşanacak olası kesintilerin, iş süreçlerini etkilememesi için altyapının yedekli olması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Ancak her ne kadar sistemler yedekli olsa da doğal afet vb. tüm altyapıyı etkileyecek olayların meydana gelmesi durumunda uzakta bir merkezde yedek sistemlerin bulunması iş sürekliliği noktasında garanti sağlamaktadır. Techplus olarak İstanbul Anadolu yakasındaki Equinix IS2 veri merkezi bünyesinde tüm sistemlerimiz yedekli olarak hizmetinize sunmaktayız. Buna ek olarak İstanbul Avrupa yakasında kurduğumuz Felaket Kurtarma Merkezi sayesinde iş sürekliliği işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirebiliyoruz.

felaket kurtarma 1 - Felaket Kurtarma Merkezi

Firmalar bugün veri ve uygulamalarına 7/24 erişilebilir olmasını istiyor. Kesintiler, hem kurumsal itibara zarar verme potansiyeline sahiptir hem de gelir kaybına neden olur. Techplus bulut bilişim ve veri merkezi hizmetleri ile, kritik altyapıyı ofis dışı tesislerde barındırarak, en son teknolojik güvenlik ile korunan, iş sürekliliği ve felaket kurtarma çözümleri için önemli avantajlar sunar.

İş sürekliliği konusunda uzmanlaşmış bir felaket kurtarma merkezi, hem firmaların kendisine hem de Bilgi Teknolojileri bölümlerine olası risklerin azaltılması ve beklenmedik kritik durumların planlanmasının yapılması nedeniyle güvenilir bir yedekleme sağlamış olur. Stratejik iş sürekliliği planları, veri bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak ve uyumlu kalabilmek için felaket kurtarma seçeneklerini içerir. Aynı zamanda gelişen bulut teknolojileri yardımıyla RTO ve RPO sürelerini de günlerden saatler seviyesine indirir. Techplus veri merkezi hizmetleri ile, firmaların veri ve uygulamalarını erişilebilir ve çalışır halde tutmak için gelişmiş, güvenilir mimarileri sunar. Techplus iş sürekliliği ve veri kurtarma uzmanları, işletmeleri ayakta tutan ve geliştiren çözümler tasarlar ve uygularlar.

Techplus olarak kapsamlı iş sürekliliği ve güvenilir yedekli ortamı sağlamak adına esneklik, kapasite, güvenilirlik ve coğrafi çeşitliliği sahip veri merkezi ve felaket kurtarma merkezi çözümlerini sunuyoruz.

Felaket kurtarma merkezi avantajları

  • Yedekli ortamımızda olası kesintilerin önüne geçerek iş sürekliliğini garanti altına alın.
  • Felaket Kurtama Merkezimiz sayesinde iş birimlerinin olası afetlerden etkilenmesini engelleyin.
  • Olabilecek herhangi bir doğal afet durumunda verilerinizin tamamen güvende olacağından emin olun.
  • Uzman kadromuz sayesinde kesintilerin önüne geçin, operasyonel giderlerinizi azaltın.

SaveSave